Valaki kitalálta, hogy a baleseteket a SEBESSÉG okozza. Azóta a sebesség üldözendő, mára már mindez pénzszerző eszköz. Ettől nem lett kevesebb baleset, de sokkal több a bevétel. És sok-sok elégedetlen ember, aki frusztrált, mert bár nem okozott semmit, akár 5-10 km/óra miatt FIZET. Ettől még legközelebb is sietni fog, lehet, hogy kevesebbet, lehet hogy óvatosabban, de siet, mert az élet ezt követeli. Az örültekről, akik szándékosan veszélyeztetik a többieket, az utasaikat egy másik kategóriába sorolnám.
A büntetés visszatartó erejét Pavlov kutyáján kísérletezték, esetleg még egereken is, vagy talán poszméheken. Emberen nem vált be, mert ha oda akar érni, akkor SIETNI FOG. Ezt teszi a rendőr, a képviselő, a katona, a diák, a férj és a feleség. A balesetek által okozott kár a sebességgel arányos, ez tény, de meghalni a megengedett 130-al vagy akár 90-is nagyon gyorsan lehet. Szóval VALAKI kitalálta ezt a fránya sebességet. Mivel lusták vagyunk kideríteni és megkérni, hogy indokolja meg, és hol vannak az eredmények, ezért az ORSZÁG gatyája rámegy (beszerezni a műszereket, fizetni az út mellett lapuló rendőröket és persze a másik oldalon a családtól elvett büntetési összeg) és EREDMÉNY nincs.
Mert az igazi oka egy balesetnek az, hogy a vezető NINCS a JELENBEN. Valahol máshol van, részben, vagy teljesen. Meg lehetne tanítani, be lehetne gyakorolni, hogy a jelenben legyen, akár tartósan. Van is ilyen szó a magyarban “LÉLEKJELENLÉT”.
Ez azért is érdekes, mert van egy adat L. Ron Hubbardtól, amely nagyon is meghatározó szerepet tölt be egy szervezet, vagy egy ország sikerességében: “A szervezet ereje egyenesen arányos részecskéinek áramlási sebességével (levelek, küldemények, személyek).” –L. Ron Hubbard, Szervezeti Ügyvezető tanfolyam, Alapvető munkatársi kalap 0, 236. oldal.
Ha egy országban a dolgok áramlási sebességét lecsökkentjük, az kikezdi az ország életképességét. Gondoljunk csak bele, hogy valamikor Debrecenből Budapestre utazni sok-sok óra volt. Valaki kétszer meggondolta, hogy elutazzon. Mára sokkal jobb a helyzet. De, és itt kell meghoznunk a végső következtetést, hogy a rendőrök és a tábla kihelyezők a józan ész szerint a lehető legnagyobb, még biztonságos sebességen dolgozzon és ne használja pusztán pénzszerzésre a sebességmérést. A tábla kihelyezőknek különösen nagy a felelőssége, hogy úgy tegyék ki a tábláikat, hogy az segítse a gyors, biztonságos közlekedést. Elrettentő példa ennek be nem tartására az M6 kivezető szakasza a 80-as korlátozással, illetve a Szentendrei út, ahol 50-70 között kell nagyon ügyesen váltogatni.